Studencka Konferencja Naukowa „Metody Komputerowe – 2020”

Tegoroczny wrzesień był niezwykle pracowitym okresem dla Naszych Członków.  Po zaliczeniu ostatnich egzaminów, udziale w prestiżowych zawodach międzynarodowych przyszedł czas na.. konferencję naukową!

24. września odbyła się Studencka Konferencja Naukowa „Metody Komputerowe – 2020”. Wygłoszono 42 prezentacje poświęcone zastosowaniu metod komputerowych w różnych dziedzinach techniki, takich jak: wytrzymałość materiałów, biomechanika, hydromechanika, termodynamika, robotyka, informatyka, optymalizacja. Poruszano również istotę zastosowania tych technologii w kontekście badań doświadczalnych. Wśród wygłoszonych referatów znalazło się dość spora liczba artykułów autorstwa Naszych studentów. Nasze publikację były mocno związane z projektami realizowanymi w SKN AI-METH, a zwieńczeniem konferencji było wydanie zeszytu naukowego, zawierającego zaprezentowane artykuły.

1. Artykuł zbiorowy zespołu ICS CyberSecurity Team  dotyczył opracowanego stanowiska laboratoryjnego do symulacji cyberataków na systemy przemysłowe: W. Hańderek, M. Kobielski, P. Polnik : A concept of ICS Cybersecurity benchmark problem, Studencka Konferencja Naukowa „METODY KOMPUTEROWE – 2020”, Gliwice, str. 33-36. [link].
  2. Kolejne artykuły zostały zredagowane przez członków zespołu Silesian Phoenix, realizującego projekt analogu łazika marsjańskiego.
    • Praca poświęcona przeprowadzonej analizie dynamicznej podwozia robota eksploracyjnego: M. Jureczko: Dynamic analysis of the exploration robot chassis in CoppeliaSim software, Studencka Konferencja Naukowa „METODY KOMPUTEROWE – 2020”, Gliwice, str. 49-52. [link]
    • Artykuł poświęcony aplikacji operatorskiej prototypu łazika: M. Nagi: Aplikacja operatora robota eksploracyjnego, Studencka Konferencja Naukowa „METODY KOMPUTEROWE – 2020”, Gliwice, str. 85-88. [link]
    • Podsumowanie projektu poświęconego usprawnieniu manipulatora robota mobilnego: P. Olszówka: Modernizacja manipulatora robota eksploracyjnego, Studencka Konferencja Naukowa „METODY KOMPUTEROWE – 2020”, Gliwice, str. 97-100. [link]
    • Publikacja poświęcona prezentacji procesu modelowania prototypu eksploracyjnego łazika marsjańskiego: W. Pyka, J. Bręczewski: A prototype mobile platform of analog Mars exploration rover, Studencka Konferencja Naukowa „METODY KOMPUTEROWE – 2020”, Gliwice, str. 121-124. [link]