Bal 75-lecia PŚ

 

https://www.polsl.pl/Strony/bal_jubileuszowy.aspxW ubiegłą sobotę (22.02.20) w Arenie Gliwice odbywał się Jubileuszowy Bal z okazji 75 lecia Politechniki Śląskiej, wydawany przez JM Rektora prof. Arkadiusza Mężyka. Wśród zaproszonych gości: przedstawiciele ministerstwa i departamentu szkolnictwa wyższego, profesorowie i pracownicy naukowi, prezydenci miast partnerskich oraz przedstawiciele przemysłu i wiele innych znakomitych gości, dla których los Naszej Uczelni nie jest obojętny. Obecność tak Znakomitych Gości sprawiła, że uczestnictwo Naszego Koła w takim wydarzeniu stało się niemałym wyróżnieniem.

SKN Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji AI-METH, jako jedno z nielicznych Kół, dostąpiło zaszczytu współtworzenia wystawy poświęconej historii Politechniki Śląskiej, która została utworzona, aby goście uczestniczący w balu mogli zapoznać się również z najciekawszymi projektami studenckimi.

Świętowanie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem, podczas którego, zaraz po przemówieniu Gospodarza, został zaprezentowany film, który miał przenieść obecnych na sali do najważniejszych wydarzeń w historii Uczelni. Jak podkreślano, na dobre imię uczelni składają się dwie rzeczy : bogata historia oraz innowacyjna przyszłość. Bardzo miło było usłyszeć podczas tej prezentacji o jednym z naszych projektów, prototypie łazika marsjańskiego, jako przykładzie nowoczesności.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na rozpoczęcie rozrywek przygotowanych przez organizatorów. Goście bawili się w rytm przebojów, które łączyły wszystkie, obecne na sali, pokolenia. Przewidziane były również turnieje tańca, różne konkursy oraz quizy, które nawiązywały do tematyki balu. Naoczna relacja świadków – naszych reprezentantów- potwierdza, że zabawa była przednia!

Bal 75-lecia Politechniki Śląskiej
22 lutego 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *