Politechnika Śląska uczelnią badawczą!

Bardzo miło jest nam poinformować, że Politechnika Śląska otrzymała status uczelni badawczej. Nasza Uczelnia znalazła się w gronie 10 najlepszych polskich szkół wyższych, które zostały laureatem konkursu w programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Znalezienie się Politechniki Śląskiej w tym elitarnym gronie to wielki prestiż i wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromna szansa rozwoju. Dzierżenie miana jednostki badawczej oznacza większe dofinansowanie przez kolejne siedem lat, co pozwala skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie.

25.11. 2019, w związku z tym wyróżnieniem, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Senatu Politechniki Śląskiej
z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina oraz władz Politechniki Śląskiej. Dodatkowo, podczas tego wydarzenia prezentowane były projekty prowadzone przez koła naukowe. Członkowie SKN Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji AI-METH również gościli na tym wydarzeniu
i mieli możliwość prezentacji projektu łazika marsjańskiego Phoenix II oraz  Cyberbezpieczeństwa systemów sterowania przed Panem Wicepremierem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *