Politechnika Śląska uczelnią badawczą!

Bardzo miło jest nam poinformować, że Politechnika Śląska otrzymała status uczelni badawczej. Nasza Uczelnia znalazła się w gronie 10 najlepszych polskich szkół wyższych, które zostały laureatem konkursu w programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Znalezienie się Politechniki Śląskiej w tym elitarnym gronie to wielki prestiż i wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromna szansa rozwoju. Dzierżenie miana jednostki badawczej oznacza większe dofinansowanie przez kolejne siedem lat, co pozwala skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie.

25.11. 2019, w związku z tym wyróżnieniem, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Senatu Politechniki Śląskiej
z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina oraz władz Politechniki Śląskiej. Dodatkowo, podczas tego wydarzenia prezentowane były projekty prowadzone przez koła naukowe. Członkowie SKN Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji AI-METH również gościli na tym wydarzeniu
i mieli możliwość prezentacji projektu łazika marsjańskiego Phoenix II oraz  Cyberbezpieczeństwa systemów sterowania przed Panem Wicepremierem.