Spotkanie z Generałem Mirosławem Hermaszewskim

5 listopada 2019 r. w CH Forum Gliwice odbyło się wyjątkowe spotkanie z pierwszym Polakiem w Kosmosie, generałem Mirosławem Hermaszewskim, który opowiadał o najważniejszej w swoim życiu misji kosmicznej. Tematyka spotkania sprawiła, że nie mogło na nim zabraknąć Studenckiego Koła Naukowego Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji AI-METH, a w szczególności zespołu Silesian Phoenix z projektem prototypu łazika marsjańskiego „Phoenix II”. Podczas wydarzenia, członkowie zespołu mieli możliwość prezentacji swojego projektu, podzielenia się swoimi doświadczeniami z największych zawodów robotyczno-kosmicznych w Europie,a także udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy ich łazik również kiedyś zagości w Kosmosie.

Dziękujemy za zaproszenie na to wydarzenie organizatorom:  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach oraz CH Forum Gliwice.

Dziękujemy również naszym Sponsorom oraz Partnerom za pomoc w realizacji projektu łazika marsjańskiego.

Mirosław Hermaszewski w Gliwicach

Nasze miasto na zaproszenie CH FORUM odwiedził Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak w kosmosie. – Gliwice robią na mnie bardzo sympatyczne wrażenie, podziwiam porządek, ludzie się nie śpieszą, są mili.

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Środa, 6 listopada 2019


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *