Chcesz dołączyć do zespołu? Wypełnij ankietę: https://forms.office.com/r/REHaDQjzQP
Zespół Integral SENSO tworzy urządzenia, instalacje interaktywne, pomoce dydaktyczne i zabawki, które umożliwiają rozwój zmysłów u dzieci z zaburzonym odbiorem bodźców zewnętrznych.
Zapoczątkowani w roku akademickim 2021/2022 jesteśmy najświeższym projektem, zrzeszającym najnowszych członków Koła, a także weteranów, chętnych wykazać się swoją inżynierską empatią i kreatywnością.
Wiceprezes Koła na rok 2021/2022 - Julia Nowak jest ambasadorem akcji charytatywnej “Świat lubi ludzi, którzy lubią świat. Poznaj świat zmysłami” stworzonej przez specjalistów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Dąbrowy Górniczej, dzięki czemu Koło podjęło inicjatywę uczestnictwa w tej akcji. Aktywnie wspieramy Ośrodek, konsultujemy się ze specjalistami aby stworzyć idealne urządzenia terapeutyczne.
Zdobywamy wiedzę i rozwijamy umiejętności w zakresie elektroniki, programowania, montażu, warsztatowych zdolności manualnych, materiałoznawstwa, druku FDM oraz SLA, i wiele innych.
Cenimy sobie umiejętnosć rozumienia potrzeb innych i rozwiązywania problemów.
Wierzymy, że bycie inżynierem, to nie tylko praca w przemyśle czy labolatorium, ale również praca w służbie zwykłemu człowiekowi, w niezwykły i innowacyjny sposób rozwiązując problemy i udoskonalając jego codzienność.
Jesteśmy pierwszym Kołem, jakie w ramach I Edycji Akacji Charytatywnej dostarczyło do Ośrodka urządzenie terapeutyczne – DiscoBulbulator.
Projekt zrealizowany został w oparciu o układ scalony “Timer 555”, a jego działanie pozwala użytkownikowi na rozwój zmysłu wzroku, słuchu, motoryki małej.
DiscoBulbulator jest obecnie aktywnie wykorzystywany w pracy terapeutycznej z dziećmi niepełnosprawnymi i cieszy się popularnością wśród podopiecznych Ośrodka.
Autorem urządzenia jest Julia Nowak - założyciel oraz Lider Integral SENSO na rok 2021/2022.
Urządzenie skierowane jest nawet do najmłodszych dzieci, wspomagając ich naukę poznawania liter poprzez zabawy z literami, podpisywanie obrazków znajdujących się na kartach.
Działanie urządzenia bazuje na technologii RFID (Radio-frequency identification) przy zastosowaniu rezystorów.
Autorem urządzenia jest Karol Wilk.
Urządzenie skierowane jest do osób niewidomych lub słabowidzących i stanowi zestaw interaktywnych półkul, które w momencie połączenia dwuch odpowiadających sobie wydają sygnał gratyfikujący w postaci emisji światła, dźwięku lub wibracji.
Autorem urządzenia jest Magdalena Moruś oraz Piotr Bosowski.
Wszystkie pliki źródłowe oraz instrukcja wytworzenia i montażu Kulek-Fakturek są opublikowane pod adresem z kodu QR na licencji MIT.
Urządzenie wspiera proces nauki alfabetu Braille'a osób niewidomych, niedowidzących oraz tracących wzrok. Jest cennym wsparciem w pracowni tyflopedagogicznej, a także przy indywidualnym treningu i nauce alfabetu.
Budowa urządzenia:
> Układ wykorzystujący mikro serwomechanizmy
> Zastosowanie druku 3D w technologii FDM i SLA
> Przyciski do przewijania wyświetlanego znaku
>Komunikacja przez Bluetooth
>Wymiary sześciopunktu zgodne z rzeczywistymi
Autorem urządzenia jest Kacper Jurasz oraz Szymon Hudziak.
Jest to urządzenie do nauki alfabetu Braille'a dla osób widomych oraz tracących wzrok. W połączeniu z aplikacją mobilną stanowi kieszonkowy translator, dzięki któremu użytkownik może odczytać sześciopunkt pojawiający się w postaci świecących się diód.
Autorem urządzenia jest Kacper Jurasz wraz ze Zbigniewem Sroczyńskim odpowiedzialnym za montaż elektroniki oraz obudowę.
Magdalena Moruś oraz Piotr Bosowski
Kulki-fakturki – interaktywne urządzenie dla osób niewidomych i słabowidzących
P.441058
Julia Nowak
Lateval – interaktywne urządzenie do terapii mięśni orofacjalnych
P.441059
Szymon Hudziak
Mobilne urządzenie do nauki alfabetu braille’a
P.441060
Karol Wilk
RzepCheck - interaktywne urządzenie do badania rozwoju zdolności fonetycznych oraz motorycznych, zwłaszcza w terapii logopedycznej oraz edukacji wczesnoszkolnej
P.441779
Grafik Jagoda Cerkiewnik
Autorka loga i logotypu projektu, tła strony WWW
Niesamowicie zdolna, charyzmatyczna i pełna empatii, dzięki której współpracy otrzymaliśmy piękne logo w symbolice projektu