Aktywny Tłusty Czwartek w naszym kole

Mimo tego, że mamy Tłusty Czwartek nasza ekipa nie zajadała się cały dzień pączkami. Gościliśmy dzisiaj licealistów z Liceum Ogólnokształcącego nr 5 z Gliwicach. Pokazaliśmy im czym zajmuje się SilesianPhoenix i jak wygląda studiowanie od kuchni.
Ci uczniowie od kilku miesięcy realizują projekt LEts GO, w którym uczą się budować i programować roboty z kloców LEGO. Podczas wizyty w naszym warsztacie uczniowie zobaczyli, gdzie mogą doprowadzić ich umiejętności zdobyte na warsztatach.
Wczoraj też nie było nudno. Gościnnie na Wydział Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej dla uczestników XXX Olimpiady Informatycznej, pokazywaliśmy robopsa ReXiO, a także prezentowaliśmy nasz projekt i promowaliśmy koło naukowe.