LEt’s GO – warsztaty LEGO z konstrukcji robotów

Chyba nikomu nie musimy przedstawiać tych słynnych duńskich zabawek. Są one często pierwszym krokiem na drodze mechanicznej kariery. Dwaj członkowie projektu Silesian Phoenix, właśnie w celu rozbudzenia takich mechanicznych pasji, przeprowadzają warsztaty z robotyki dla uczniów V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w Gliwicach.
Spotkania przeprowadzane są z wykorzystaniem metodyki kształcenia poprzez projekty, z ang. Project-Based Learning (PBL), co nie tylko ułatwi przyswojenie prezentowanej wiedzy, ale przede wszystkim rozwinie umiejętność twórczego, kreatywnego i krytycznego myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów, znajdowania różnych rozwiązań oraz analizowania ich korzyści i ograniczeń.
Dzięki waszemu wsparciu możecie wspomóc naszych Studentów w ich pracy. Wygrana w tym konkursie pomoże im w zakupie dodatkowych zestawów robotów LEGO Mindstorms EV3. Dzięki nim będą w stanie przeprowadzić zajęcia dla większej liczby osób oraz na nowszych zestawach.