Wizyta w Lotniczej Akademii Wojskowej

26 maja członkowie naszego Koła wraz z członkami koła Metod Komputerowych, pod przewodnictwem dr hab. inż. Jacka Ptasznego, prof. PŚ oraz dr hab. inż. Adama Długosza, prof. PŚ odbyli serię zajęć szkoleniowych w Lotniczej Akademii Wojskowej
Skrócone przygotowanie personelu lotniczego objęło zajęcia:

• na symulatorze samolotu M-28 „Bryza”,
  • na symulatorze katapultowania z samolotu PZL-130 „Orlik”,
  • na kompleksowym symulatorze skoku spadochronowego,
  • w Ośrodku Szkolenia Nawigatorów Naprowadzania,
  • na lotniczych przyrządach gimnastycznych w Ośrodku Szkolenia Kondycyjnego,
  • na trenażerze szkolenia strzeleckiego „Śnieżnik”.

Nad niezakłóconym przebiegiem szkolenia czuwali: Kierownik Katedry, płk rez. dr inż. Adam Rurak i płk rez. dr Andrzej Marciniuk oraz dr hab. Janusz Ślusarski, prof. LAW. We wręczeniu certyfikatów uczestniczył Dziekan Wydziału Lotnictwa, ppłk rez. dr inż. Witold Sarnowski. Studenci mieli okazję odbyć krótką, choć dynamiczną rozmowę z Prorektorem ds. Wojskowych, płk. pil. dr. inż. Wojciechem Wróblewskim, na tematy naukowe.
Wysłaliśmy naszą Wiceprezes Julia Nowak na akrobacje na żyroskopie, zjedliśmy wojskową grochówkę, poznaliśmy lotnicze zwyczaje oraz (nie tylko na symulatorach lotu) poszerzyliśmy swoje horyzonty!

Serdecznie dziękujemy za mocny żołnierski uścisk!