18 Konferencja Naukowa Majówka Młodych Biomechaników

W tym roku nasze koło przeżyło Majówkę w Wiśle, gdzie 20-22 Maja odbywała się 18 Konferencja Naukowa Majówka Młodych Biomechaników (Medical and Sport Technologies & May’s Meeting of Young Biomechanics named of prof. Dagmara Tejszerska)

Zespół Integral SENSO uczestniczył w trzech dniach Konferencji, korzystając z bogatego programu wydarzenia, w którym znalazły się referaty, sesje panelowe oraz dyskusyjne prowadzone przez wybitne osoby świata nauki, takie jak: prof. Richard Łopata, prof. Wojciech Wojakowski, prof. Marek Gzik, prof. Jacek Jurkojć, dr Iga Grabowska, prof. Jarosław Fedorowski i wielu innych.

Studenci mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach „Zastosowanie Ansys Workbench do analizy numerycznej stentów samorozprężnych”, a także zapoznać się z ofertą firm takich jak MESco, Balton, Althea. Nasi członkowie zaproszeni zostali do testów urządzeń terapeutycznych na stanowisku firmy Meden-Inmed , natomiast przy stanowisku firmy INVIZION – skanów całego ciała.

Jednym z wielkich osiągnięć związanych z Konferencją jest również zajęcie przez delegację projektu wysokich miejsc na podium w konkursie na Najlepszy Plakat Studencki:
– 1 miejsce Szymon Hudziak („Mobilne urządzenie do nauki alfabetu Braille’a”)
– 2 miejsce Julia Nowak („DiscoBulbulator – interaktywne urządzenie do terapii motoryki małej oraz integracji sensorycznej”)
– Wyróżnienie Magdalena Moruś oraz Piotr Bosowski („Kulki-fakturki, interaktywne urządzenie wspomagające rozwój zmysłu dotyku”)

Dziękujemy za wsparcie Profesorowi Markowi Wyleżołowi, Kierownikowi Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn, Politechnika Śląska, oraz Doktor Małgorzacie Muzalewskiej, opiekunowi Integral SENSO, która z błogosławieństwem wysłała nas na tą konferencji.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pozytywnego odbioru naszych prac projektowych, a komentarze, rozwijające uwagi i szczere zainteresowanie dodały nam motywacji do działania.