Wyniki finału konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”

Bardzo nam miło przedstawić Wam podsumowanie po finale konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”.
Projekt autorstwa Radosława Kępy pt. Pakomat zdobył wyróżnienie pierwszego stopnia! Pomysł Radka znalazł się wśród 10 najlepszych projektów, które wcześniej zostały wybrane spośród 58 z całej Polski. Finał konkursu miał miejsce 25 marca na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Tam odbywały się 10 minutowe prezentacje na podstawie, których Jury wybrało pierwsze 3 miejsca. Następnie w Żorach odbyła się gala finałowa, gdzie przedstawione zostały wyniki.
Radek jest uczestnikiem programu mentorskiego “Rozwiń skrzydła”, gdzie pod okiem swojego mentora dra hab. inż. Piotra Przystałki, prof. PŚ przez 2 lata realizował projekt z myślą o tym konkursie. Na specjalne podziękowania zasługują również Robert Kępa, Mikołaj Wolny, Mikołaj Czerniewicz oraz inni, którzy sprawili, że Pakomat przyjął taką formę w jakiej znany jest dzisiaj. Opis czym jest pakomat i wiele wzmianek o Radku i jego pracy znajdziecie w postach na naszym fanpage’u, zachęcamy do śledzenia informacji o tym młodym wynalazcy.
Serdecznie gratulujemy Radkowi i życzymy mu dalszych sukcesów. Podobno następnym celem jest konkurs Młody Wynalazca 2022.