Wizyta w Dąbrowy Górniczej

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej dnia 1.04.2022 przyjął nasz zespół Integral SENSO z szeroko otwartymi ramionami!
Specjaliści z Ośrodka zaprosili członków naszego koła na wycieczkę zapoznawczą na której odbyły się warsztaty z podopiecznymi placówki, obejście pracowni tematycznych, poczęstunek oraz spotkanie z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, mgr Małgorzatą Dolińską-Stanek.
Zespół Integral SENSO na czele z Opiekun projektu – dr inż. Małgorzatą Muzalewską oraz Liderem i Wiceprezesem Koła Julia Nowak , rozpoczął wizytację od zapoznania z pracowniami tyflo, czyli związanymi z niepełnosprawnością zmysłu wzroku. Specjalistka mgr Jolanta Zabuska-Mamczur, przeprowadziła warsztaty z ćwiczeniami wzroku na urządzeniach terapeutycznych, oraz w specjalnym pomieszczeniu przystosowującym niewidomych do poruszania w różnym otoczeniu. Następnie oprowadzani również przez neurologopedę mgr Magdalenę Nowak, studenci poznali różne klasy i grupy dzieci z niepełnosprawnościami, gdzie wspaniali wychowawcy i opiekunowie objaśnili sposób przeprowadzania zajęć, wykorzystywane przez nich pomoce edukacyjne i urządzenia oraz przedstawili złożoność ich potrzeb, na które my – jako grupa projektowa zaangażowana w pomoc Ośrodkowi odpowiadamy z inżynierską pasją i empatią. Podczas poczęstunku oraz spotkania z Panią dyrektor studenci zaprezentowali wykonane przez siebie dotychczas urządzenia, przebieg prac w kole, omówione zostały dalsze plany współpracy.
Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za możliwość uczestniczenia w wizytacji, za tak ciepłe przyjęcie ze strony Ośrodka. Pogodna i ogromnie miła kadra z placówki, swoim bardzo profesjonalnym podejściem do tematu nad którym pracujemy w projekcie dodała nam energii do dalszej pracy.
Więcej informacji o spotkaniu znajduje się na stronie koła: https://sknaimeth.polsl.pl/integral-senso/ ,
oraz pojawi się wkrótce na stronie internetowej Ośrodka: http://www.osw.dabrowa.pl
Integral SENSO gotuje się do dalszej pracy!