Stypendium MEiN w AI-METH!

Z radością informujemy, że Michał Kobielski został wyróżniony Stypendium Ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia!
Aktywnościami, które wyróżniły go spośród tak wielu studentów jest wygłoszenie referatu na konferencji poświęconej POB5 pt. „System detekcji cyberataków na przemysłowe systemy sterowania” oraz uczestnictwo w projekcie badawczym pt. „Autonomiczna, wielozadaniowa grupa energooszczędnych robotów mobilnych”.
Ponadto Michał jest współautorem artykułów „System wizualizacji procesu przemysłowego w dobie Przemysłu 4.0” [1], „A concept of ICS Cybersecurity benchmark problem” [2] oraz rozdziału w książce „Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0” [3]. Swój warsztat mógł doskonalić w programie mentorskim Politechniki Śląskiej „Rozwiń Skrzydła” pod okiem opiekuna dr hab inż. Piotra Przystałki, prof PŚ.
Warto także wspomnieć, jak profesjonalnie Michał reprezentował Politechnikę Śląską na wydarzeniach międzynarodowych takich jak Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021, czy też Cybersecurity Roadshow.
Poniżej szczegóły publikacji:
[1] P. Polnik, M. Kobielski, System wizualizacji procesu przemysłowego w dobie Przemysłu 4.0 ,Studencka Konferencja Naukowa „METODY KOMPUTEROWE – 2021”, Gliwice, str. 101-104.
[2] W. Hańderek, M. Kobielski, P. Polnik : A concept of ICS Cybersecurity benchmark problem, Studencka Konferencja Naukowa „METODY KOMPUTEROWE – 2020”, Gliwice, str. 33-36
[3] W. Hańderek, M. Kobielski, P. Przystałka, Cyberbezpieczeństwo instalacji przemysłowych, Przewodnik po technologiach przemysłu 4.0, Utrzymanie Ruchu, 2021, str. 199-220
A także link do informacji o tym osiągnięciu na stronie ministerialnej: [link]