Pako-Mat w Finale!

Projekt Pako-Mat autorstwa Radosława Kępy zyskał uznanie Jury i zakwalifikował się do konkursu ”Elektronika – by żyło się łatwiej”. Pomysł Radka znalazł się wśród 10 najlepszych projektów z całej Polski. Finał konkursu odbędzie się już 25 marca na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.
Radek jest uczestnikiem programu mentorskiego “Rozwiń skrzydła”, gdzie pod okiem swojego mentora dra hab. inż. Piotra Przystałki, prof. PŚ przez 2 lata realizował projekt z myślą o tym konkursie.
Ale czym właściwie jest projekt Pako-Mat?
Jego celem jest redukcja odpadów związanych z przesyłaniem przedmiotów drogą pocztową i kurierską, zwiększenie dostępności tego rozwiązania oraz uproszczenie i ułatwienie procesu wysyłania paczki. Maszyna zajmuje się dozowaniem i magazynowaniem specjalnie zaprojektowanych pudełek, które dzięki swojej budowie nie potrzebują kleju ani taśmy do zamknięcia. Będzie ona świetnie współdziałać wspólnie z paczkomatem, gdzie potencjalny klient najpierw odbiera gotowy karton z Pako-Matu, a następnie wraz z zawartością od razu może go wysłać gdziekolwiek chce paczkomatem.
Pako-mat jest całkowicie autorskim pomysłem i rozwiązaniem opracowanym samodzielnie przez ucznia Liceum Akademickiego.
Link do filmu prezentującego projekt -> Link