4. Śląski Festiwal Nauki – Podsumowanie

W mijającym tygodniu, między 26. a 27. stycznia, członkowie naszego koła naukowego przenieśli się z naszej pracowni w Gliwicach do Katowic, w związku z odbywającym się tam w tym czasie Śląskim Festiwalem Nauki Katowice.  Jest to największe wydarzenie popularnonaukowe na Śląsku, a ponadto  jedno z największych  w kraju i w tej części Europy. Była to czwarta odsłona tego festiwalu, która przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach tłumy osób spragnionych wiedzy i rozrywki.

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE wystartował oficjalnie już w sobotę 25 stycznia uroczystą galą, która była idealnym wstępem na nadchodzące dni. Zaprezentowano spektakl opowiadający o naukowej pasji genialnej polskiej zdobywczyni dwóch Nagród Nobla, Marie Skłodowskiej-Curie.

W niedzielę i poniedziałek (26 i 27 stycznia) świętowanie przeniosło się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Właśnie tam na publiczność ŚFN czekały główne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki). W jednym z takich obszarów, można było spotkać również stanowisko SKN Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji AI-METH, przy którym studenci dzielili się z odwiedzającymi swoimi pasjami oraz prezentowali działalność koła. Podczas tego czasu, staraliśmy się wprowadzić wszystkich gości w świat sztucznej inteligencji oraz robotyki mobilnej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mniejsze (roboty Sumo, zdalnie sterowane mini-łaziki), a dla starszych również były przewidziane atrakcje.

Było nam bardzo miło spotkać się tam z wami!

 

4. Śląski Festiwal Nauki Katowice
26-27 stycznia 2020
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *