Relacja z XII Robotic Arena we Wrocławiu

W ubiegłą sobotę 25.1.2020 trzyosobowa drużyna, złożona z członków naszego koła (Witolda Krafczyka i Michała Kobielskiego) oraz ucznia Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach  – Radosława Kępy, brała udział w międzynarodowych zawodach robotów XII Robotic Arena we Wrocławiu – jednego z największych turniejów robotycznych w Europie.
Konkurencje w jakich brali udział to:

–  puck collect, polegająca na zebraniu przez robota porozrzucanych po planszy krążków w odpowiednim kolorze i dostarczenie ich na pozycję startową,

– micro sumo, polegające jak w prawdziwy sumo, na wypchnięciu robota przeciwnika poza ring, z tym, że roboty muszą poruszać się autonomicznie oraz są naprawdę niewielkie – muszą zmieścić się w sześcianie o boku 5 cm,

– freestyle, polegającej na zbudowaniu dowolnego robota, który będzie potem oceniany przez widownię oraz jury pod względem przydatności oraz designu.

Robot Michała Kobielskiego startujący w konkurencji puck collect dzielnie zbierał krążki i dopiero po niezwykle emocjonujących zmaganiach w 4 rundzie przegrał różnicą jedynie jednego zebranego krążka. Robot-łamigłówka Radosława Kępy zrobiony z lego mindstorm EV3 wzbudzał ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających stanowisko freestyle – dzieciaki, ale również i dorośli głowili się jak rozwiązać jego zagadkę. Robot micro sumo Witolda Krafczyka pomimo gotowych wszystkich podzespołów robota, 2 godziny przed jego konkurencją odmówił współpracy, przez co pomimo różnych prób i starań nie udało się wgrać ostatecznej wersji programu, przez co finalnie nie wystartował w konkurencji.

Zespół, którego były to pierwsze tego typu zawody, zdobył nowe doświadczenie oraz poznał nowe osoby podzielające ich pasję. Teraz przygotowują się na kolejne zawody robotów w Łodzi już w marcu.

XII Robotic Arena
25 stycznia 2020
Hala Stulecia, Wrocław
więcej szczegółów na: https://www.roboticarena.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *