Quadro 2.0 – jeden z celów Koła na rok 2019

Wraz z początkiem roku akademickiego 2018/2019 w Kole pojawił się pomysł na stworzenie czterowirnikowego obiektu latającego – drona. Zespół przystąpił do pracy pod koniec grudnia 2018, osiągając z początkiem roku 2019 pierwszy z planowanych kamieni milowych – dron jest w tej chwili zdolny do stabilnego lotu, jak na razie jedynie w manualnym trybie lotu.

Quadro 2.0 opiera się o wcześniejszy projekt koła – platformę zdolną do wykrywania uszkodzeń w trakcie lotu. Obecnym celem jest zbudowanie zdolnej do samodzielnego lotu platformy wyposażonej w systemy rozpoznawania obrazu oraz będącej w stanie transportować niewielkie ładunki w trybie autonomicznym.

Drużyna naszego Koła planuje wystartować w zawodach Droniada 2019, mających odbyć się w dniach 6-8 czerwca 2019 w Aeroklubie Śląskim, na lotnisku Muchowiec.

Sercem drona jest kontroler lotu Pixhawk PX4 wraz z mikrokomputerem Raspberry PI 3 B+. Ponadto w chwili obecnej dron wyposażony jest w niezbędne do lotu silniki wraz ze sterownikami, odbiornik sygnału radiowego, moduł GPS. Całość umieszczona jest na ramie DJI F450.

O postępach prac będziemy informować na bieżąco na stronie Koła.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *