22. Piknik Naukowy w Warszawie

W dniu 9 czerwca 2018r. odbył się 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Hasłem w tym roku był Ruch.

Celem tego wydarzenia jest popularyzacja nauki poprzez pokazanie różnych zagadnień w sposób praktyczny – za pomocą ciekawych doświadczeń, pokazów, interaktywnych zabaw.

Studentów koła naukowego Ai-METH nie zabrakło w pokazach organizowanych przez Politechnikę Śląską.

Naszą reprezentację stanowili:

• Agnieszka Cichońska
  • Kamil Bugdoł
  • Mariusz Lenczyk
  • Marcin Nagi

Podczas naszych pokazów odwiedzający mieli możliwość podziwiania naszych osiągnięć, a najmłodsi poprzez zabawę mogli przekonać się, jaka jest różnica w poruszaniu się pomiędzy robotami na kołach a robotami gąsienicowymi.

Spotkanie zaliczamy do bardzo inspirujących, co mamy nadzieję mogą także powiedzieć odwiedzający nasze stoisko. Dziękujemy Politechnice Śląskiej za możliwość reprezentowania uczelni w tym międzynarodowym wydarzeniu.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Pikniku Naukowego.